Nazywam się  Paweł Narodowiec.

Kim jestem?

Jestem szkoleniowcem, wykładowcą, nauczycielem, coachem, managerem, fundraisierem, przedsiębiorcą, facetem, synem, bratem, wujkiem, ojcem i mężem. Nie jestem kobietą, ale tego się chyba domyślasz. Bywałem pracownikiem, konferansjerem, prelegentem. W każdej z ról czuję się dobrze, ale zawsze gdy ktoś pyta mnie, czym zajmuję się zawodowo muszę się długo zastanawiać, co odpowiedzieć. Najlepiej ujmuje to moja młodsza córka: „Tata jest pomagaczem”. I chyba to definiuje mnie najlepiej. Po prostu lubię pomagać innym. Ponadto lubię wiedzę i lubię ją podkradać z wszystkich możliwych źródeł, a potem przekazywać dalej i/lub wykorzystywać w licznych projektach, które prowadzę. Najbardziej chyba lubię obszar mojej działalności, którą nazwałbym „fundraisingiem”, we wszelkich jego odmianach. Komunikacja z otoczeniem, budowanie relacji, zmiana świata...

Moje ulubione pytanie to: „Dlaczego?”.

Co robię?

Pomagam. I staram się to robić na kilka sposobów.

Sposób 1. Jestem darczyńcą

Darczyńcą kilku wybranych organizacji charytatywnych w Polsce. Dziwne prawda.
A Ty, czy jesteś już darczyńcą jakiejś organizacji?
Polecam dołącz do mnie.

Sposób 2. Prowadzę organizacje pozarządową 

To Stowarzyszenie Modrzew, w którym razem z zespołem super ludzi, wspieramy tworzenie miejsc pracy w tzw ekonomii społecznej. Trudne, ale mega potrzebne w obecnej sytuacji społeczo-gospodarczej.
W Modrzewiu ponadto prowadzimy fundusz stypendialny dla zdolnych dzieciaków z rodzin o niezbyt ciekawej sytuacji finansowej oraz upowszechniamy fundraising wśród ngo-sów.

Sposób 3. Prowadzę firmę

Firmę pomagającą zdobywać pieniądze na cele społeczne.
Tak, to nie pomyłka. Moja firma - GetFund - pomaga pozyskiwać pieniądze dla innych. Klienci to głównie organizacje pozarządowe, które chcą rozwinąć źródła finansowania swojej działalności.

Doświadczenie zawodowe

Swoja pierwszą, legalną pracę podjąłem w wieku 19 lat (w 1999r) jako opiekun w Schronisku dla bezdomnych mężczyzn. Tak, dobrze się domyślasz, schronisku prowadzonym przez organizacje pozarządową – Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta. Pracowałem tam łącznie 6 lat, gdzie przez prawie 5 lat kierowałem tą placówką. Potem, jako Zastępca Dyrektora Centrum Integracji Społecznej „Integro” w Lublinie, przez 3 lata kierowałem działem „naprawy podopiecznych” oraz pozyskiwałem środki na działanie instytucji. W roku 2008 rozpocząłem współpracę z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej, Polskim Związkiem Niewidomych, oraz Bractwem Miłosierdzia Im. Św. Brata Alberta. W Bractwie Miłosierdzia rozkręcałem nową placówkę pomagającą osobom bezdomnym – Ośrodek Aktywizacji Społecznej i Zawodowej, którego byłem Dyrektorem. Po uruchomieniu ośrodka i pozyskaniu środków, które zapewniały spokojne finansowanie ponad 2 lat funkcjonowania placówki, zająłem się tworzeniem Centrum Ekonomii Społecznej. To wszystko po to aby zwiększać efektywność pomocy ludziom, którzy tej pomocy potrzebują. W 2008 roku, wraz z grupą osób, którym „nie jest wszystko jedno” powołaliśmy do życia Stowarzyszenie Modrzew, gdzie od samego początku pełnię funkcje Prezesa Zarządu.

Jestem absolwentem Zarządzania i Marketingu Politechniki Lubelskiej, Organizacji Pomocy Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz Ekonomii Społecznej w Małopolskiej Szkole Administracji Publicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Od 2000 roku zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy, tego wymagały pełnione obowiązki. Skupiałem się na pisaniu grantów, pozyskiwaniu darczyńców, współpracy z biznesem oraz zarabianiu na utrzymanie organizacji. Kiedyś nie wiedziałem, że to jest fundraising. Teraz rozwijam te umiejętności. Chętnie podzielę się nimi z Tobą.

P.S.
Moje umiejętności z zakresu fundraisingu potwierdza Certyfikat sygnowany przez Europejskie Stowarzyszenie Fundraisingu.
W Polsce niespełna 200 osób posiada takie potwierdzenie umiejętnści!